Özel Okul Nereye Şikayet Edilir?

Özel Okul Nereye Şikayet Edilir?

izmiregitimkurumlari - 3 Eylül 2021 Cuma

Okulunuz ile ilgili bir problem yaşamanız doğal bir durumdur ve herkesin başına gelebilir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bunu doğru yolları kullanarak çözmek istediğiniz için özel okul nereye şikayet edilir, sorusunun yanıtını arıyor olabilirsiniz.

İlk olarak probleminiz her ne olursa olsun ve her ne kadar şahsi bir mesele olursa olsun durumu okul idaresine bildirerek ortak bir çözüm arayışında olmalısınız.

Okul idaresinin görevlerinden biri de herhangi bir anlaşmazlık meydana geldiğinde bunu doğru bir şekilde çözüme ulaştırmak için aldıkları eğitimden yararlanmak ve bu ilkeler doğrultusunda hareket etmektir.

Eğer probleminize bu şekilde de bir çözüm bulamadıysanız ya da idare hakkında bir problem ile karşı karşıya kaldıysanız bunun için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan ALO 147 hattını arayarak şikayetinizi dile getirebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Özel okullar her ne kadar kendine ait bir yönetim sistemi tarafından yönetiliyor olsa da Milli Eğitim Bakanlığının Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlıdırlar. Bu nedenle bir sorun yaşamanız halinde Milli Eğitimin şikayet hattını kullanabilirsiniz.

Yaşadığınız problem ile ilgili aynı zamanda hukuki yollara başvurmak gibi bir isteğiniz varsa bir avukat ile görüşebilirsiniz.