Dengem Özel Eğitim Merkezitick

Dengem Özel Eğitim Merkezi Hakkında


Dengem Özel Eğitim Merkezi;

2002 yılından bu yana rehabilitasyon merkezi ve özel eğitim okulları açarak özel eğitim alanında oldukça önemli deneyimler kazandık. Ülkemizde özel eğitim alanında faaliyette bulunan ilk sayılabilecek kurumları açtık. Uzun yıllar İzmir dışında devam eden faaliyetlerimiz 2011 yılı sonu itibarıyla Gaziemir ‘de bulunan dengem özel eğitim merkezini devralmakla İzmir’e, Gaziemir’e taşınmış oldu. Uzun yıllar özel eğitim alanında elde edilmiş bilgi ve tecrübe birikimini İzmirli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.

Hedefimiz; Şu an Gaziemir’in En büyük kurumu olan dengem özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini Gerek Gaziemir Gerekse İzmir ilinde güvenilir ve kaliteli bir kapı olarak engellilerin hizmetine sunmaktır. Başta Gaziemir olmak üzere İzmir ve çevresinde en aranılır Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olmak temel amacımızdır.
Eğitimin katkı sağlayamayacağı hiçbir birey yoktur düşüncesi bizim daima hareket noktamız olmuştur. Bilgi çağında insanın ,bilgiye ulaşmasının önündeki engelleri kaldırmaya bu engelleri hafifletmeye çalıştık. Bu gün bu mücadelemiz başta Gaziemir Özel Eğitim olmak üzere İzmir Özel Eğitim alnında da sürecektir. İzmir Özel eğitim alanında oldukça önemli fırsatlar sunmaktadır. Gaziemir Özel Eğitim çalışmaları da bunun gerisinde kalamaz. Hatta İzmir Özel Eğitim alnında her ne imkan sağlıyorsa bunun başlangıç ve merkez noktası Gaziemir olmalıdır.Gaziemir’de de Gaziemir Dengem Özel Eğitim Merkezi verdiği hizmetin kalitesi ve sürekliliği ile en önde olmak durumundadır.
İzmir Rehabilitasyon faaliyetleri gibi Gaziemir Rehabilitasyon faaliyetleri ülke genelindeki çalışmalarla karşılaştırıldığında önemli avantaj ve dezavantajlar içermektedir. İzmir’in Büyükşehir olması Rehabilitasyon alanındaki hizmetlerin kalite ve çeşitliliği yönünden avantajlar içermesi bakımından bir çok ilimize göre önde sayılabilir. İzmir Rehabilitasyon hizmetlerine ulaşmanın büyük bir çaba gerektirdiği illerden olması Gaziemir Rehabilitasyon faaliyetlerine ulaşmakta Nedeniyle Aileler büyük uğraş ve emeklerle Rehabilitasyon Hizmetlerine ulaşabilmektedir. Rehabilitasyon Hizmetinin ulaşılabilirliğinin bu kadar uzun uğraşlarla elde edilebilmesi zaten yaşıtlarına göre bir adım geride başlayan engellileri daha da güç durumlara itmektedir. Genel yaşam koşullarının ağırlığı yanında bir de aile içinde engelli bir bireyin varlığı büsbütün sıkıntı oluşturmaktadır. Tüm zorlukları aşarak Rehabilitasyon hizmetine ulaşabilenler şanslı addedilmektedir. Özel Eğitim alan bireylerin En çok zorlandıkları şey kendileri tarafından Raporlama sürecinin zorluğu olarak ifade edilmektedir.


Fiziksel İmkanlar

 • Mutfak Atölyesi
 • Bahçe
 • Kütüphane
 • Yemekhane
 • Konferans Salonu
 • Oyun Alanı

Verdiği Hizmetler

 • Oyun Grubu
 • Haftasonu Eğitim
 • Servis
 • Rehberlik
 • Güvenlik
İl / İlçe

İzmir / Gaziemir

Adres

Dokuz Eylül, Önder Cd., 35410 Gaziemir/İzmir

Telefon

0 232 252 18 38

Kurumsal Web Sitesi

Siteye Git

Sosyal Medya Hesapları
Hemen Sizi Arayalım

Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Eğitim kurumu sizi hemen arasın.